Rendezte: Imecs-Magdó Levente és Visky Andrej
Szöveg: az azonos című film alapján Imecs-Magdó Levente és Visky Andrej
Zene: Visky Péter
Jelmez: Bocskai Gyopár
A Váróterem Projekt produkciója
“Jövő héten projekthét! A matematika, informatika, nyelvek és irodalom órák órarend szerint meg lesznek tartva, a többi tantárgy helyett azonban úgy tanár, mint diák a projekthét témájára fókuszál. A projekthét célja, hogy a diákok, rendhagyó tanítási módszerek segítségével megismerkedhessenek különböző államformákkal, politikai struktúrákkal és ideológiákkal, azzal a várt eredménnyel, hogy tudatos, aktív, társadalomformáló állampolgárokká válljanak. A jövő hét folyamán a demokrácia, az anarchia és az autokrácia van terítéken. Az aktív és építő jellegű részvétel elvárás!”
Az előadás a Váróterem Projekt első kísérlete arra, hogy miként lehet egy teljes értékű színházi alkotást létrehozni hivatásos felnőtt, és amatőr diákszínészek közreműködésével. A középsikolai történet, mely sajnos aktuálisabb, mint valaha, a líceumi diákokat foglalkoztató Váróterem Színházi Műhely eredményeként kerül bemutatásra.
Az előadás kiindulópontja Ron Jones történelemtanár tanulmánya: 1967-ben, amikor egy kaliforniai középiskolai osztályban tanított, Jones a diákokkal a második világháború témáját dolgozta fel, különös tekintettel a náci Németországra az 1930-as években. Arra a kérdésre, hogy azok a borzalmak megismétlődhetnek-e napjainkban, a fiatalok határozott NEM-mel válaszoltak. Jones ekkor egy játék-kísérletet dolgozott ki, ami megmutatja, hogy ha nem tanulunk a történelmi példákból, a diktatúrák újra és újra megismétlődhetnek anélkül, hogy az érintettek felismernék, hogy minek a szemtanúi, mihez járulnak hozzá.